تبلیغات
SAHe MyWeblog - پادشاه گیاهان
SAHe MyWeblog
سید ابوالحسن حسینی ایوری

تاریخ : یکشنبه 29 بهمن 1396

به نام خدا


دوستان و هموطنان گرامی هر جای ایران پهناورین  سلام

شاید بیماری شما هم درمان بشه به لطف خدای متعال

در این کانال سعی بر این داریم که #"قوی_ترین_آنتی_اکسیدان_دنیا" را خدمت مردم ایران معرفی کنیم و تا حدی بتوانیم این گیاه ارزشمند را #فرهنگ_سازی کنیم.

#گیاهی که در این کانال خدمت تان معرفی میشود , در سراسر دنیا به عنوان #مكمل در كنار دارو و رژیم غذایی مناسب برای هر بیماری استفاده میشود .

در برخی منابع با عنوان "گیاه پادشاهان، پادشاه گیاهان"

از آن نام برده میشود. نام های دیگر این قارچ " گیاه جان افزا " و در بسیاری از کتاب ها از آن با عنوان  " اکسیر جوانی " یاد میشه.

 

#قارچ_جان‌افزا_یا_قارچ_ریشی

(نام علمی:

 «Ganoderma lucidum»

قارچی یک‌ساله از تیره تابان‌پوستان


 است که مصرف مكمل دركنار دارو را دارد

از قارچ جان‌افزا برای مصارف #درمانی متعددی استفاده می‌شود. از این نوع قارچ برای #تقویت_دستگاه_ایمنی_بدن، درمان عفونت‌های ویروسی مانند #آنفلوآنزا و اختلالات  ریوی مانند #آسم و برونشیت استفاده می‌شود . علاوه بر این، این نوع قارچ در درمان بیماری‌های#قلبی و اختلالاتی مانند #فشار_خون_بالا، کلسترول بالا، بیماری‌های کلیوی و کبدی هم توصیه میشود. در برخی منابع عنوان شده است که این قارچ در درمان ناراحتی‌های ناشی از افزایش ارتفاع، بی‌خوابی، زخم معده، مسمومیت، تبخال‌های دردناک و خستگی نیز کاربرد دارد.

نام محلی این قارچ در چین، لینگ زی؛ در ژاپن، ریشی و در کره، یونگ زهی می‌باشد.

چینی‌ها معتقدند که این قارچ نماد #زندگی_شاد#شانس#سلامتی و طول عمر و حتی #جاودانگی است. گانودرما دارای مواد فعال بیولوژیک مانند انواع #استرول‌ها

#پروتیین‌ها

#پلی ساکاریدها

#تری ترپنوئیدها و ملانین می‌باشد که پلی ساکاریدها و تری ترپنوئیدهای آن به علت دارا بودن خاصیت ضد سرطانی از اهمیت قابل توجهی برخوردار هستند. اسپور این قارچ نیز علاوه بر اندام بارده و میسلیوم دارای ترکیبات فعال با خاصیت درمانی می‌باشد. طی چند دهه اخیر تحقیقات فراوانی بر روی اثرات درمانی و شناسایی ترکیبات شیمیایی این قارچ دارویی ارزشمند در جهان صورت گرفته است

@ganoderma_lucidum1

https://t.me/ganoderma_lucidum1


جهت سفارش از طریق تلگرام به شماره  :  09151364770ارسال توسط سید ابوالحسن حسینی ایوری
آرشیو مطالب
امکانات جانبی
SAHe! Husseini Eivari