ورزش های بیرون از خانه در زمستان

خیلی‌ها بر این باور هستند که تمرین ورزشی در هوای سرد زمستان، زیان آور است و اصولا در هوای سرد به جای ورزش کردن، در خانه و یا محل کار می‌مانند.

اما ورزشکاران با تجربه و آنها که با علم ورزش آشنایی دارند، خیلی خوب می‌دانند نه تنها تمرین ورزشی در زمستان مفید و سازنده است، بلکه بدن را برای تمرین‌های بهاری و مسابقه‌های سنگین مقاوم و آماده می‌کند. تمرین زمستانی، مبنای قوی شدن بدن و بالا رفتن استقامت عمومی است.


اگر در فصل زمستان از ورزش های بیرون از خانه استفاده می‌کنید، نگذارید هوای سرد شما را متوقف کند. مسلما سرمای هوا می‌تواند به شما صدمه بزند پس رعایت اقدامات احتیاطی می‌تواند احتمال این آسیب ها را کم کند.
برخی از مهم ترین نکاتی که باید در فصل سرما به یاد داشته باشید به شرح زیر است:
۱. غذای مناسب بخورید.
۲. آب زیاد بنوشید.
۳. لایه لایه لباس بپوشید: چند لایه لباس نازک بهتر از یک لایه لباس کلفت شما را گرم نگه می‌دارد؛ از لباس‌هایی استفاده کنید که اجازه عبور بخار ناشی از تعریق را بدهند.

ورزش در هوای سرد می‌تواند درجه حرارت مرکزی بدن را پایین بیاورد که به آن هیپوترمی (hypothermia) می‌گویند.
علائم آن عبارتند از: لرزیدن شدید، افزایش فشار خون، ناتوانی در انجام حرکات ظریف انگشتان، کاهش حافظه و احساس گیجی و خواب آلودگی.

با دیدن این علائم باید فورا لباس‌های خیس یا حتی مرطوب را از بدن خارج کنید و لباس گرم و خشک پوشید. باید به یک محل گرم رفته و بالا تنه، سینه، زیربغل و کشاله های ران را گرم کنید. نوشیدن مایعات گرم در این زمان می‌تواند کمک کننده باشد...


 
  
برچسب ها : ورزش , زمستان , دوچرخه سواری , دوچرخه , کوهنوردی , کوه ,

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic